حذف امتیاز آموزشی از دوره های دانشسرای والیبال جهت مطالعه متن کامل کلیک کنید
حذف امتیاز آموزشی از دوره های دانشسرای والیبال جهت مطالعه متن کامل کلیک کنید
0
0

مدیریت تیم در ارتباط با مسابقه

553 بازدید
5/5 - (1 امتیاز)

مربی به عنوان مدیر مسابقه

کار واقعی مربی با ارائه ارنج شروع کننده تیم آغاز نمی شود و با آخرین رالی مسابقه نیز پایان نمی یابد. مدیریت تیم در ارتباط با مسابقه از روز اول تمرینات، زمانی که مربی شروع به آماده سازی تیم خود برای دستیابی به اهداف ویژه ای می کند، آغاز می شود. این اهداف می توانند بلند مدت (مثلاً موفقیت در مسابقاتی که قرار است 6 ماه بعد برگزار شود) یا کوتاه مدت (مثلاً پیروزی در یک مسابقه مهم بین المللی یا مرحله بعدی مسابقات حذفی) باشد. مربی فرآیند چگونگی دستیابی به این اهداف را رشد و توسعه داده و آن را مدیریت و کنترل می کند. اثر بخش ترین و کاربردی ترین تمرین، تمرینی است که شبیه بازی، لذت بخش و رقابتی باشد. تا جای ممکن تمرینات باید همه بازیکنان را در برگیرد چه در تمرینات 6 به 6 یا گروه های کوچکتر. تمام بازیکنان نیاز است که نقشی در هر تمرین داشته باشند تا همچنان متعهد و بامسئولیت باقی بمانند و فرآیند یادگیری آنها ادامه یابد. تمرینات خوب همچنان به مربیان این موقعیت را می دهد که به هر بازیکن بازخورد عملکردش را بدهند بدون اینکه تمرین را متوقف کنند.

تیم شما استراتژی ها را آموخته  و سیستم های تهاجمی و تدافعی را فراگرفته است و سخت تمرین کرده تا برای مسابقه آماده شود، مسابقه ای که آزمونی برای ارزیابی نقاط قوت و ضعف و همبستگی درونی تیم شماست.

 

کوچینگ یا مربیگری شامل سه مرحله می شود:

1- آماده سازی تیم برای مسابقه

2- مدیریت تیم در طول مسابقه

3- مدیریت تیم پس از مسابقه، ارزیابی و برنامه ریزی

مدیریت مناسب تیم در هر سه مرحله نیازمند آگاهی از تاکتیک ها، توانایی های جسمانی و ذهنی و روانی تیم خود و تیم حریف و روابط بین افراد می باشد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://volleyedu.com/?p=1682
اشتراک گذاری:
واتساپتوییتر
جواد مهرگان
مربی و مدرس والیبال
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

1 نظر در مورد مدیریت تیم در ارتباط با مسابقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question